about-banner

Nefes Terapisi

Bireysel terapi seanslarında fiziksel ve duygusal olarak en üst noktaya ulaşmak için nefesinin sana sağladığı tüm potansiyele ulaşabilmenin yolunu keşfedeceksin.

Yalnızca bedeninin ve senin olduğun yolda doğru, doğal ve sağlıklı nefesinle tanışacak; onunla birlikte yükseleceksin. Huzurla yumuşayan nefesinin her bir hücreni nasıl enerjiyle doldurduğunu, beden ve zihin sağlığının güçlenişini, zorluklarla başa çıkma gücünün artışını ve iki nefes arasında yaşamına yaşam katan mucizevi zaman dilimini deneyimleyeceksin. Çünkü tüm yaşam enerjimizin sırrı, doğru nefes alıp vermemizde yatıyor.

Hastalanmış, güvensiz, boşvermiş, çatışan, korkan, tutuk, isteksiz bedenin doğal nefes haline bilinçli olarak dönme şansına sahip olur. Doğduğunda var olan ‘kor’unu,’ateş’ini tekrar hayatında hissetmeye başlarsın.

Temel Yaşam Danışmanlığı (Essential Life Consultancy)

Temel Yaşam Danışmanı, insana çok boyutlu bir gözle bakan, öğrendiklerinden, diğer terapistlerle paylaştıklarından ve Osho terapi disiplinlerinden ilham alan ancak kendi özel tarzını yaratmayı başaran kişidir.

Seni bundan sonraki yolculuğunda, Osho’nun ‘çok boyutlu’ hayat farkındalığı ile pekiştirilmiş Temel Yaşam Danışmanlığı eşliğinde yürümeye davet ediyorum.

Bireysel, grup ve kurumsal seanslarda uyguladığım ELC, hayatta yapamadığımız şeyleri yapmak için bizlere müthiş bir imkan sunar. Kendimizi daha iyi tanımayı, hayatımızı zorlaştıran şeyle daha kolay başa çıkabilmeyi, yolumuzu bulmayı ve bunun için gerekli olan temel soruları sormayı öğreten en net ve etkili çalışmadır.

Yıllar boyu farklı alanlarda edindiğim deneyimleri ve yaptığım çalışmaları birleştirerek oluşturduğum Temel Yaşam Danışmanlığı, çok daha kişiselleştirilmiş seanslar sunma olanağı veriyor.

Temel Yaşam Danışmanlığı / ELC ile gerçek varlığının 5 temel anahtarını keşfederek bunları günlük yaşamında nasıl kullanacağını öğreneceksin.

Temel Yaşam Terapileriyle Nasıl Başarırsın?

Değişim değil ‘dönüşüm’ yaşamaya karar vererek:
Beden, ruh ve zihin, ihtiyaç duyulan iyileşmeyi sağlamak için meditasyona hazırlanır. Temel Yaşam Danışmanı, ihtiyaç duyulan ‘açılma’yı sağlamak için gereken doğru atmosferi yaratır.

Meditasyonla bağlantılı terapi ile bütününde rahatlayarak:
Batının psikoterapi yöntemleri ile doğunun mistisizmini birleştiren ve Osho’nun öğretilerinden ilham alan bir dizi terapinin Temel Yaşam Danışmanı tarafından yeniden yorumlandığı bir terapi metodu uygulanır.

İçinde bulunduğun zamana / ana ve nefesine-bedenine farkındalığını artırarak:
Temel Yaşam Danışmanı, Osho Aktif Meditasyon tekniklerini kullanarak bedenin enerjiyi, neşeyi ve coşkuyu tekrar hissetmesini sağlar. Böylece beden nefesle temizlenir ve yeni ve sağlıklı deneyimler için taptaze boş alanlar açılır. Temel Yaşam Danışmanı, bedendeki katmanlar açıldıkça elde edilen boşluklarda meditasyonla güven, anlayış, coşku ve sevginin yer almasını sağlar.

Zihnin problemleri çözmekte koyduğu engelleri ortadan kaldırmayı öğrenerek:
Temel Yaşam Danışmanı, doğası gereği problem yaratmaya meyilli zihni; yaşam boyun barış, denge ve kişisel tatmin yaratmaya yönlendirir. Terapi sonunda ihtiyaç duyduklarımızın dışarıdan gelmesini bekleyip de gelmediğini gördüğümüzde, ihtiyaçlarımızı KENDİ kendimize yerine koyabilecek yeterliliğe ulaşırız.

Kalp Meditasyonu Terapisi

Kalbini açarak içinde barındırdığın birbirinden kıymetli özelliklerinle buluşmanı sağlayan bir tekniktir. Şefkat, farkındalık, kendin ve başkaları için sevgi, huzur, açık bir kalbin sana vereceklerinden yalnızca birkaçı.. Temel Kalp Meditasyonu, tüm duyularını kalbinle birleştirirerek yaptığın herşeyi kalpten hissederek yapmanı ve yaşam kaliteni arttırmanı sağlar.

Temel Kalp Meditasyonu Terapisi, tüm Bireysel Seanslar, Grup Seansları ve Kurumsal Seminerlerde uygulanır.